Kamerové systémy - jak si vybrat

Nejpoužívanější kamerové systémy


AHD systémy (TVI, CVI)

Nový systém AHD (Analog High Definition) je nejlepší technologie s bezkonkurenčním poměrem cena/výkon. Jeho největší výhodou je zpětná kompatibilita se starými analogovými systémy. Staré analogové kamery se jednoduše vymění za nové kamery s HD a FULL HD rozlišením bez nutnosti provádět změny v kabelovém vedení. Záznamové zařízení se rovněž vymění za nové podporující AHD. 

Modernizace starého analogového systému na AHD je tak nejlepší možnost, přičemž novým obrazem a jeho kvalitou budete nadšení.  Tento systém je vhodný jako venkovní kamerový systém i jako domácí kamerový systém.


IP kamerový systém

Tato technologie využívá pro přenos obrazu počítačovou (digitální) síť. Disponují velikým rozlišením obrazu ale za vyšší pořizovací cenu. IP kamery se používají zejména v místech s velkým nárokem na vysoké rozlišení (rozpoznávání RZ, doprava, letiště, obchodní centra, atp.).

V současnosti nicméně díky postupně klesajícím pořizovacím nákladům se použití této technologie rozšiřuje i do civilního a obchodního sektoru. Tyto kamery je možné vzdáleně ovládat přes LAN. Dají se velmi dobře použít i jako kamery do obchodu. 


Bezpečnostní kamery Hikvision
Bezpečnostní kamery Hikvision